8,KAPITOLA, 3.část: HIGH-STONE

16. června 2009 v 16:34 | ja |  Harry Potter a klíč k minulosti (8. kniha)
Dudley na sekundu ucítil slabý vánek, ale viděl, že prostředí a všechno kolem něj se mění jako skládačka. Místo Igora a všech zbylých motáků, kteří se mu doslova rozptýlili před očima, spatřil najednou proti sobě okno, stůl, skříň, postel. Vše se vyostřovalo, až si uvědomil, že stojí ve svém nynějším pokoji. Místo studených dlaždic stál teď na příjemném teplém hnědém koberci. Stěna byla natřená na světloučko hnědou a viselo zde pár obrazů. Jeden byl hned nad postelí. Ten patřil ministru kouzel. Dudley už nebyl vůbec překvapen, že vidí pohyblivé kresby. Když se rozhlédl, spatřil ještě dalších pár obrazů. Ten druhý visel na zdi přímo nad psacím stolkem a patřil bývalému ředitelovi v Bradavicích Abusu Brumbálovi. Příjemně se na něj usmíval, ale nic neřekl. Pak tu byl ještě jeden, který patřil stavitelovi tohohle domu. Jeho pohled byl dost zarytý a vypadal, jako by se neuměl usmívat.do očí ho však na první pohled bila jeho stříbrná klec, která patřila Shadow. Ta však ještě nepřilétla. Když si Dudley prohlédl všechno navenek, rozhodl se, že se podívá na vše detailně. Hned přišel ke skříni. Všiml si, jak je krásně vyřezávaná a je z vzácného ebenového dřeva. Dudley ji otevřel a zůstal překvapením stát. jeho veškeré oblečení leželo srovnané uvnitř. Nedalo mu to, a hned si sedl k psacímu stolku, aby zkontroloval všechny zásuvky. Jak předpokládal, i v nich byly všechny věci urovnané. Pergameny a papíry s perem a inkoustem a další potřebné věci tam byly opravdu vzorově naskládány. Pak se podíval pod postel, kde našel svoje koště. Nakonec si všiml skříně bez dvířek, která vypadala jako několika patrová polička. Stála z druhé vlevo ode dveří, a proto si ji Dudley hned nevšiml. Když ji spatřil, jak už předpokládal, ležely tam všechny učebnice a knížky. Pak si lehl na postel a řekl si, že bude přemýšlet.
Najednou však někdo zaklepal na okno. Dudley tedy vstal a šel k oknu, které bylo mezi postelí a stolem, takže to naštěstí neměl vůbec daleko. Bylo za nádhernou hedvábnou záclonou a k oknu byly připevněny kované černé mříže, které se však otevíraly současně s ním.
Když je otevřel, dovnitř vlétla jeho černá sova, která nádherně kontrastovala s bílou krajinou. Stále totiž nepřestával padat sníh. Dudley ještě vykoukl, aby si na chvíli užil to romantické, ale mrazivé počasí. Nad oknem viděl zmrzlé rampouchy, které se třpytily ve slunečním svitu. Pak mu ale brzo byla zase zima, a tak raději okno zavřel. Sedl si na postel a sova mu vlétla na rameno.
"Ahoj, Shadow!" pozdravil ji Dudley a pohladil po křídlech. " Jsem rád, že jsi mě našla. Už mi bylo po tobě smutno."
Sova však byla neposedná a další pohlazení už nepřijala a rychle odlétla na stůl.
"Copak? Něco se děje?" nechápal její chování Dudley.
Odpovědi se však nedočkal, což samozřejmě věděl. Čekal však, že ho mezitím něco napadne. Sova však na nic nečekala a přilétla zpět k němu a začala mu kovat do nového hábitu.
"Já vím, ty bys něco chtěla, ale já nevím co."
Sova však nepřestávala.
"Nech už toho, nebo mi roztrháš to oblečení!"
Jeho bědování však nemělo výsledku a přestože sova odletěla, létala pořád dokola pokoje, že to Dudleyho docela znervózňovalo.
"Už vím, co bys chtěla!" zvolal Dudley.
Z klece vytáhl malou miskou a nasypal do ní trochu krmení. Sova hned přilétla a začala zobat a do půl minuty bylo všechno pryč. Dudley byl spokojený, jak už sově rozumí. Sedl si na postel a v klidu ji pozoroval, jak se krmí. Najednou však sova znovu vzlétla a byla ještě divočejší, než předtím. Létala sem a tam a dokonce i hvízdala. Dudley tedy vstal z postele a říkal jí nahlas:
"Ty ještě nemáš dost, že? Tak ti přisypeme." A misku znovu naplnil.
Sova se však na ni ani nepodívala a Dudley, už vůbec nevěděl, co si s ní má počít. Když k němu Shadow přilétla, začala ho opět klovat, a nebo létala po pokoji jako zběsilá.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

líbí se ti tenhle článek?

Ano 76.8% (73)
Ne 13.7% (13)
Nevím 9.5% (9)

Komentáře

1 lucrecia lucrecia | Web | 18. února 2010 v 22:59 | Reagovat

já bych teda nechtěla abych si sama nemohla uskládat svoje věci..nj jsem asi moc velká punčtičkářka  :D

2 ♥♥Hermionka♥♥ ♥♥Hermionka♥♥ | E-mail | Web | 26. února 2010 v 18:24 | Reagovat

to mu asi vybalili domácí skřítci...ale ta sova je na něho docela zlá =( ;-) ...chudák Dudley... :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama