13. kapitola

3. července 2016 v 22:36 | elča |  Harry potter a polibek smrti (9.kniha)
Harry se najednou ocitl v úplné temnotě, neviděl nic, jen cítil, že kolem něj proudí studený proud vzduchu. Zřejmě podzemní výtah, který ho dopraví rovnou do Azkabanu, pomyslel si.


Mezitím si nahmatal malou kuličku, která mu uvízla v rukávu. Nemohl se podívat, co to je, ale vybavoval si Hermionin výraz, jako když polyká. Že by mu dala nějaký bonbon? To asi ne… Nejspíš to bude něco, co by mělo Harrymu pomoci - možná něco jako mnoholičný lektvar v kapsli. To by mu ale nepomohlo. Při vstupu do Azkabanu se prochází přísnou kontrolou a branou, která ruší všechna kouzla a ihned by na něm poznali, že je ve skutečnosti Harry Potter, který se je jen snaží zmást.
Stále si lámal hlavu nad tím, co by to mohlo být, a jestli Hermionin výraz skutečně znamenal spolknout, a jak tak přemýšlel, ucítil, že se železná klec zastavila. Tu ho oslnil paprsek světla a před ním se otevřela velká brána. Dovnitř vešli nějací četníci s hůlkami a mířili rovnou k Harrymu.
"Teď nebo nikdy," řekl si rychle Harry, který dobře věděl, že nic, ani takovou malou kuličku by mu stráž nedovolila nechat u sebe. Bude se muset převléknout do vězeňského oděvu a všechno, co u sebe má, odevzdat. Vlastně už mu všechno, včetně hůlky sebrali před tím, než ho zavřeli do vazby, kontrola by však proběhla znovu. Vzal ji a dřív, než k němu strážníci došli, ji pohotově spolknul.
Ti odemčeli branku a ihned se Harryho chopili. Když se převlékl a prošel kontrolní branou, odvedli ho do azkabanského vězení. Ještě se ani nestačil rozhlédnout, kde to vlastně je, ani stráž za ním ještě nezavřela vrata a už ucítil chlad, strach a hrůzu. Před ním se zjevil mozkomor. Harry jakoby slyšel děsivý výkřik a omdlel.
Když se probral, cítil úzkost, jakoby už neměl nikdy zažít radost. Mozkomor z něj vysál veškerou energii a chuť do života. Věděl, že tohle bude trvat celé roky, den co den se na jeho duši bude jeden z nich přiživovat, dokud načisto nezešílí.
Nakonec se přeci jen rozhlédl kolem. Nacházel se v jakési pevnosti, nebyl v podzemní kobce jako předtím. Slunce ani měsíc, ani hvězdy však nespatřil, takže to přeci jen muselo být v podzemí. Světlo, které sem přicházelo z jakési lampy uprostřed dvora, na který Harry dohlédl, bylo ponuré, působilo tísnivě, ale víceméně prosvětlovalo veškerý prostor kolem.
Harry vstal a rozhodl se trochu projít, aby se zbavil chmurných myšlenek. Stejně si na toto prostředí bude muset zvyknout. Tajně doufal, že mu Ron, Hermiona, nebo kdokoliv z jeho přátel pomůžou se odsud dostat, je tu přece neprávem, na druhou stranu věděl, že obžaloba byla dobře připravená, a že během povstání na ministerstvu se dopustil chyb, které ho nakonec přivedly až sem. V téhle chvíli nejvíce myslel na Siriuse, který v Azkabanu strávil dokonce víc než deset let, přitom tu byl také neprávem. Nikdy se však nedozvěděl, jak se mu vlastně podařilo dostat se ven a utéct, když je to prakticky nemožné. Ano, byl zvěromág, ale proměnit se ve zvíře, když nemá čaroděj hůlku, zvládne jen ten nejlepší kouzelník a Harrymu takováhle kouzla nikdy moc nešla. A i kdyby se to podařilo, projít bránou, která odhalí každé kouzlo, v podobě zvířete, Harrymu taky nepřipadalo jako něco, co by mu mohlo pomoci, spíš naopak.
Když tu náhle se vyděsil. Spatřil, že za sloupem leží nějaký jiný vězeň a zrovna ho nasává nějaký mozkomor. Harrymu se zježily všechny chlupy na těle, když mozkomor zvedl hlavu a podíval se na něj. Hleděl však skrze něho, dneska už o něj neměl zájem a pokračoval nasávání oběti.
Harry rychle běžel pryč a schoval se za sloup do jednoho výklenku. Mohlo by na blízku být více mozkomorů a ne všichni by měli stejný názor jako tento a nedali si ho ke svačině. Když si vzpomněl na toho bezvládného muže a mozkomora, obrátil se mu žaludek a vyzvracel se.

A ejhle. Kulička od Hermiony. Harry ji vzal do dlaně a v tom ponurém světle si ji prohlížel. Jak ji žmoulal v ruce, najednou si všiml, že ji dokáže zmáčknout a všelijak tvarovat. Byla měkká, změnila se. Harry pochopil, že nejspíš půjde o něco, čím mu chtěla Hermiona pomoct. Jak to ale zjistit?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kali Kali | Web | 4. července 2016 v 13:26 | Reagovat

Fajne počteníčko, díky moc!

2 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 4. července 2016 v 20:10 | Reagovat

Takové krátké je to dneska. Bude další kapitola už zítra?

3 Ahoj Ahoj | 7. července 2016 v 16:07 | Reagovat

Ahoj.
Opět dobrý díl.
Těším se na pokračování. :-)

4 Ahoj Ahoj | 5. srpna 2016 v 19:09 | Reagovat

Bude pokračování?

5 Pumprloška Rajčatová Pumprloška Rajčatová | 9. února 2018 v 20:31 | Reagovat

Hmm že by si Harry vytvořil hůlku? :-D na to by to asi nestačilo... nechám se překvapit! :D

6 Pujcky2019Woupe Pujcky2019Woupe | E-mail | Web | 23. prosince 2018 v 22:56 | Reagovat

Specialni vybaveni dnes pouziva rada podniku – prumyslovy, stavebni, stejne jako spolecnosti, jejichz cinnost souvisi s obsluhou obyvatelstva. Toto zarizeni zahrnuje zarizeni a vozidla, ktera… https://creditio.cz/jak-vyuzit-specialni-vybaveni-na-uver/  

Rychla online pujcka az 10000Kc => https://vk.cc/8QjIje

nebankovnГ­ pЕЇjДЌky ihned
pЕЇjДЌky online
nebankovnГ­ pЕЇjДЌka bez doloЕѕenГ­ pЕ™Г­jmu    malГЎ pЕЇjДЌka
malГЎ pЕЇjДЌka do vГЅplaty
soukromГ© pЕЇjДЌky ihned

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama