17. kapitola - Suchý Brod

27. listopadu 2016 v 15:36 | elča |  Harry potter a polibek smrti (9.kniha)

Byl to náramně osvobozující pocit. Harry byl ve svém živlu. Jeho láska k létání, ale především talent, který zdědil po svém otci, výborném famfrpálovém chytači, se projevila už v prvním ročníku na škole čar a kouzel v Bradavicích, kde se za zcela výjimečných okolností stal chytačem nebelvírského družstva. Výjimečných proto, že žáci prvního ročníku měli košťata zakázaná, a tak nebylo divu, že tehdy jeho někdejší největší nepřítel Draco Malfoy málem pukl vzteky.Tentokrát to však nebyl pocit, jako když poprvé seděl na koštěti. Najednou se totiž cítil svým způsobem opět volný, skličující pocity ho opustily, protože nechal mozkomory daleko za sebou, a tak opět mohl dát průchod svým šťastným myšlenkám.

"Harry, prosím tě, přestaň na tom koštěti blbnout!" okřikovala ho Hermiona, když viděla, že chvíli poletuje před nimi, chvíli za nimi, lítá nahoru a při prudkém klesání ječí vzrušením.

"Někdo nás uvidí," dodával Ron.

"Jasně, jsou sice pozdní odpolední hodiny a v tomhle podzimním období se stmívá dříve, než v létě, ale uvědom si, že na sebe nemůžeme zbytečně upozorňovat. Utekl jsi z vězení!" připomněla mu důrazně.

Harry se náhle zklidnil. Došlo mu, že je vlastně na útěku před kouzelnickou spravedlností. Pokud je někdo uvidí, zavřou ho zpátky do Azkabanu a s ním i Rona a Hermionu, a to si opravdu nemůže vzít na svědomí.

"Pojďme se vznést trochu výš, tamhle vidím loď!" zvolal náhle Ron.

"Ta je myslím dost daleko…" řekl Harry.

"Ron má pravdu, pojďme nahoru a víc do leva, ať se jim co nejvíce vyhneme…"

A tak letěli, až se pomalu přibližovali k Británii.

"Klesáme!" zavelela Hermiona, když se přibližovali k jedné vesničce poblíž Highlandu. Přesně ve chvíli kdy přistali, se jim vrátili jejich původní podobny. Hermiona to jako obvykle spočítala úplně přesně, aby to vyšlo.

"Kde to jsme, Hermiono?" zeptal se Harry, "copak my se nevrátíme do Londýna?"

"Ne," odpověděla, "je nemožné se tam vrátit, víš, že jsi na útěku."

"Myslel jsem, že bych dokázal svoji nevinu. Musí být přece nějaký způsob."

"Harry, neboj se, něco vymyslíme, očistíme tě, uvidíš," ujišťoval ho Ron.

"Ano, ale je to velice těžké. Kdokoliv zpochybńuje ministrovu funkci, ten je obviněn ze spolupráce s tebou, a hrozí mu Azkaban, což si nikdo netroufá. Proto všichni mlčí. I Jinotaj. Za tu dobu, co jsi ztrávil ve vězení, se všechno změnilo, Harry. Jakoby se blížilo něco temného, nějaké zlé časy…" povzdechla si Hermiona.

"Připomíná to dobu lorda Voldemorta? Dobu kdy se chystal na bitvu?"

"To bych neřekl," odpověděl Ron, "každopádně se děje spousta hrozných věcí. Stále čteme v novinách o vyvražďování mudlovských mágů, kteří ovládají zvláštní druh umění."

"Je to zřejmé," pokračovala Hermiona, "smrtijedi hledají způsob, jak vrátit lorda Voldemorta. Proč by to jinak dělali."

"A ministerstvo je k tomu slepé?"

"Bohužel ano, tedy - ne tak docela," řekl Ron, "většinu z toho totiž svádí na tebe."

"Na mne?" vyděsil se Harry.

"Ano," pokračovala opět Hermiona, "ale to si řekneme později. Teď musíme tiše, vcházíme do čistě mudlovské vesnice," vysvětlovala.

Harry si všiml cedule u silnice, kde stál nápis Suchý Brod.

"Tím pádem bude asi lepší, když schováme košťata," navrhl Ron.

"Super nápad," souhlasila Hermiona a vytáhla tašku, která byla očarovaná tak, že se do ní všechna tři košťata krásně vlezla, ačkoliv nebyla větší než dlaň.

"Pronajali jsme tu jeden domek, kde teď budeš muset nějakou dobu žít, než se všechno vyřeší," řekl Ron.

"A co Ginny? A děti?"

"Děti teď chodí do školy, ne? Ginny tě určitě bude navštěvovat. Je to sice dost na severu, ale dbali jsme na to, aby domek, který pronajmeme, měl krb, takže se budete moci vídat, jak často budete chtít," odpověděla Hermiona. Přesně v té samé chvíli se zastavila u dvěří jednoho domku, sáhla do kapsy a vytáhla svazek klíčů.

"Alohomora!" řekl Ron dříve, než Hermiona stačila strčit klíč do zámku a odemčít, "takhle je to jednodušší, ne?" zazubil se na ni.

Hermiona jen protočila panenky a vstupovala dovnitř domku.

"Je to moderní domek, takže všude elektřina, vypínače, automatická pračka, zkrátka všechno, co mudlové používají. Ale ty jsi určitě ještě na spoustu věcí zvyklý od Dursleyů, ne?" zeptala se Harryho.

"Jo, to jsem…"

"Krb mají teda taky elektrický, ale…"

"Harry," vykřikl náhle jeden hlas, který se ozýval z pokoje na konci chodby. Ihned odtamtud vyběhla Ginny a padla mu kolem krku.

"Jenom jsem chtěla doříct, že jsme zjistili, že ani elektrický krb není problém v letaxové síti, jen je to trošku nepraktické, protože je menší…"

Harry ji však už neposlouchal. Objímal Ginny a líbal ji na tvář.

"Tolik si mi chyběl," vzlykala zároveň plná smutku i štěstí ze shledání.

"I ty mně," šeptal jí Harry do uší.

"Měla jsem strach, co se s vámi děje! Venku už je tma…Čekala jsem vás dřív," řekla po chvíli Ginny.

"Dřív to nešlo, víš jak je Azkaban daleko?" zeptal se jí Ron.

"To nic, hlavně že jste tu!" řekla a odběhla do kuchyně připravit čaj.

Harry s Ronem a Hermionou si zatím odložili a posadili se v obývacím pokoji na gauč. Za chvíli se vrátila Ginny s podnosem s konvící čaje a čtyřmi hrníčky. Každému nalila a pak si hned sedla vedle Harryho a položila mu hlavu na rameno.

"Jak dlouho si myslíte, že jim bude trvat, než zjistí, že jsem zmizel?"

"Zjistí to prakticky ihned, myslím, že zítra toho budou plné noviny…" odpověděl Ron.

"Ihned?!" vyděsil se Harry, "myslel jsem - no víte, v té pevnosti je spousta míst, kam se může člověk zašít a mozkomorům nějakou dobu trvá, než člověka najde. Zvlášť když má u sebe čokoládu…Tak jak by to potom zjistili bystrozorové?"

"Je to tak, že bystrozorové mají mapu pevnosti, je to něco jako ten Pobertův plánek. Vidí tam kroky každého, kdo je uvnitř."

"Takže mohli vidět i tebe i Rona?"

"Ano," odpověděla Hermiona.

"Já jsem se ale ptal taťky, a ten říkal," pokračoval Ron, "že mapa Azkabanu se kontroluje vždy ráno vpoledne pak večer. Proto jsme vymysleli plán, že tě odtud musíme dostat někdy v mezičase. Byla možnost dopoledne, odpoledne, nebo v noci, ale odpoledne se nám zdálo jako nejlepší, protože kdyby brzy ráno, nebo v poledne zjistili, že chybíš, ihned by vyhlásili pátrání…"

"To ale vyhlásí tak jako tak, ne?"

"To ano, ale večer se hůř hledá, a protože nevíme přesný čas, kdy se plánky kontrolují, bylo toto nejlepší řešení, abychom tak měli dostatek času tě schovat," vysvětlovala Ginny, "vybrali jsme čistě mudlovskou vesnici. Pro ministrovy lidi tak bude velice těžké tě vypátrat. Proto také bude lepší, když nebudeš cestovat do Londýna, ale zůstaneš tady. Já však, abych nezpůsobovala podezření, protože očekávám, že doma budou kontroly na denním pořádku, a že můj dům bude pečlivě sledován, proto budu muset za tebou cestovat nenápadně. Bojím se, aby nedali sledovat i krb."

"Na to snad nemají právo ne?" rozčílil se HArry.

"Bohužel mají," řekla Hermiona, "a připadá mi, že samotný ministr se často chová jako nějaký diktátor, proto by mne ani nepřekvapilo, kdyby to udělal bez povolení starostolce.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 1. prosince 2016 v 22:16 | Reagovat

Pěkně napsané. Tahle, i předchozí kapitola.
Už se těším na pokračování. Zajímalo by mě, jestli Harry bude v klidu sedět v domě v bezpečí a nebo udělá průser, půjde mezi kouzelnické lidi a znovu ho zavřou.

2 elča elča | 1. prosince 2016 v 22:22 | Reagovat

Děkuji :-) budu se snažit napsat další kapitolu co nevidět :-)

3 Ahoj Ahoj | 11. prosince 2016 v 21:21 | Reagovat

Jsem tak ráda,že jsem tu našla nové kapitoly.Moc se těším na další. :-)

4 Pumprloška Rajčatová Pumprloška Rajčatová | 10. února 2018 v 10:36 | Reagovat

Harry určitě nebude jen tak sedět v koutě, ale bude si dávat pozor, řekla bych, že už ho nezavřou... a ministr nejspíš kuje pikle se smrtijedama...

5 BáraBD BáraBD | E-mail | 10. července 2018 v 20:12 | Reagovat

Musím pochválit, moc pěkně psané! Sedím v práci a čtu to, krásně jsem tím zabila celé odpoledne :-D ale jsi fakt talent! :-)

6 Elča - autorka Elča - autorka | 10. července 2018 v 20:14 | Reagovat

díky :-) já to ještě nemám dopsané a skoro jsem zapomněla, že píšu devítku :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama