20. kapitola: Lord Potter

10. února 2018 v 20:54 | elča |  Harry potter a polibek smrti (9.kniha)

Harrymu stále zněly v hlavě Snapeovy slova Voldemort, Voldemort…
Nikdo nemyslel na nic jiného, než co se tam asi mohlo dít. Celá rodina stála kolem Snapeovy postele v nemocnici a dívali se, jak ošetřovatelka dává zotavovací lektvar Snapeovi přímo do žíly, jelikož byl stále v bezvědomí a nebyl by schopen polykat.
Během chvíle začal Snape pomale otevírat oči a rozhlížet se kolem.
"Vypadá to, že bude v pořádku, jak se probere, můžete jít domů," usmála se setřička, "teď mě omluvte, před chviličkou přivezli ještě jeden vážný případ," řekla a vyběhla ze dveří.
Snape chvíli koulel očima a mrkal, jako by neviděl. "Kde to jsem?" pronesl po chvíli nepřítomným hlasem.
"Všichni jsme tu u tebe," řekla Lily, sedla si k němu a chytila ho za ruku.
Snape okamžitě poznal její hlas, jeho bílá tvář zrůžověla a vypadala zdravěji.
"Lily, tak jsi v pořádku…" vydechl.
"Ano, a to díky tobě," řekla a bezděčně mu stiskla ruku. Snape se pousmál a Lily, hned co si uvědomila, co dělá, se nervózně odtáhla. Byl tu přece Harry, a pak celý zbytek rodiny.
"Krátura nám řekl, že tě mučili. Co se stalo?" ptal se hned zvědavě Harry. Ostatní, jakoby tu otázku měli na srdci, viseli Snapeovi na rtech, co odpoví.


Snape přimhouřil oči, bylo vidět, že si skládá své vzpomínky, které pro něj nebyly vůbec příjemné, v hlavě. Odpověď však byla jednoslovná:
"Voldemort."
"Jak to myslíš - Voldemort?" zeptal se hned Ron.
"Žije," pokračoval zdrceně.
Všichni v místnosti znervózněli, jak uslyšeli tuhle zprávu.
"To není možné!" řekla Hermiona jako první.
"Ano, přesně tak!" odpověděl Harry, "je nás pár, co známe Voldemortovo tajemství života, a všichni víme, že bylo zničeno. Zemřel a s ním i jeho tělo. Kdyby to tak nebylo, jeho tělo by zmizelo a on jako troska by bloudil a hledal svou oběť jako cizopasník. Jeho tělo však zemřelo. Je konec…"
"Harry," řekl Snape, "nezapomínej, že já to tajemství znal taky. Řekl mi ho sám Brumbál, když chtěl, abych tě chránil, když mi řekl, ať pošlu svého patrona, který ti ukáže Nebervílův meč, abys mohl viteály zničit. Kdybych to neviděl na vlastní oči, nikdy bych neuvěřil…"
"Tys viděl Voldemorta?" zeptala se Lily
"Ano, to on mě mučil. Křičel na mě, jak jsem ho mohl zradit. Řekl, že mě nezabije tak snadno, že si to vychutná, dokud nebudu sám prosit o smrt, když v tu chvíli se tam objevil Krátura a lusknutím prstu jsme zmizeli."
"Bože, to je strašné!" zabědovala Ginny, "a co naše děti? Jsou ted v bezpečí?"
"Neboj se Ginny," řekl Ron, "v Bradavicích je ředitelkou McGonnagalová, ta ví moc dobře, jak je bránit."
"Musíme jí hned napsat. Tohle se musí hned dozvědět, musíme zaktivizovat bystrozory, a okamžitě zahájit odboj. Nemůžeme dovolit, aby Voldemort opět nabral na síle."
"Tak Voldemort se skutečně vrátil…" vydechla Ginny nevěřícným hlasem s vyděšeným pohledem do prázdna.
"Bystrozoři jsou teď pod přímým vedením ministra kouzel, my nemůžeme dělat nic. Fénixův řád už dávno neexistuje," řekl Ron.
"Obnovíme ho a budeme bojovat!"
"Klid, ticho!" vykřikla Hermiona, "pojďmě se uklidnit a probrat to ještě jednou. Žádnou paniku. Není prostě možné, že Snape si to jen špatně pamatuje? Byl tak moc mučený, že už ani sám nevěděl, koho vidí a koho ne. Sami přece víme, že není možné - je to prostě vyloučené, nejde oživit někoho, kdo byl skutečně mrtvý. Kdyby bylo víc způsobů, určitě by nás Brumbál upozornil. Byl si jistý viteály. Ty jsme zničily. Skutečně je to nemožné, aby žil. Voldemort nežije."
"Hermiono, máš pravdu," přitakal Harry, "na druhou stranu ale musíme brát v potaz všechny možnosti, zabezpečit děti a tak…Co kdyby, rozumíš…A Snape byl taky mrtvý a žije, třeba vážně existuje více možností a smrtijedi to odhalili…"
"Harry, nezapomeň, že jsi hledaný uprchlý čaroděj z Azkabanu, ty nemůžeš dělat vůbec nic…" řekla mu Lily.
"Něco určitě vymyslíme," řekl Ron a když viděl Hermionin pohled, rychle dodal, "Hermiona to určitě vymyslí."
"Rone, nedělej vtipy," řekla ironickým hlasem, "já navrhuji jít domů, prospat se a zítra se sejít a ještě jednou to probrat. Určitě každého z nás něco napadne."
"Máš pravdu, Hermiono," řekl tiše Snape, který celou dobu mlčel a zarytě přemýšlel, "teď už si vůbec nejsem jistý tím, co jsem viděl. Zdá se mi to celé jako nesmysl, pojďme domů, prospíme se, až se ráno vzbudím, třeba si budu vše lépe pamatovat."
"Neměl bys tu raději ještě zůstat?" zeptala se starostlivě Lily.
"Nesmysl, cítím se dobře. A rozhodně tady nechci čekat na smrtijedy, až mě přijdou zabít. Raději budu s tebou a chránit…" polkl a pokračoval, "…celou tvou rodinu a…přátele," dodal nejistě.

Druhý den ráno se sešli všichni na Grimauldově náměstí, seděli u stolu v jídelně a přemýšleli. Přišla i Anabela a Dudley, kteří včerejší noc zůstali doma s malým Luciem Vernonem. Když Anabela slyšela, co údajně Snape viděl, byla zděšná jako ostatní.
"Může to být skutečně pravda?" divila se.
"Ještě včera bych řekl, že je to nesmysl," řekl Ron.
"Ale já jsem si jistý, že jsem ho viděl, že to on mě mučil," opakoval Snape, "byl to on, ten jeho prázdný pohled, hadí obličej, vypadal přesně jako před lety," řekl, "celou noc se mi vracely ty hrozné vzpomínky…Ten děs a ta hrůza z toho, že se skutečně vrátil."
"Takže jaký je plán?" řekl Harry a zadíval se s nadějí v očích na Hermionu.
"Myslím, že bychom měli dát vědět všem svým známým bystrozorům, bývalým členům řádu, aby byli připraveni, že se děje něco špatného."
V tom zaťukalo něco na okno. Byla to Dudleyho sova Shadow, která donesla nový výtisk Denního věštce.
"Ty ty noviny ještě kupuješ?" ušklíbl se Ron.
"Jasně, člověk musí mít vždy přehled, co se děje v nepřátelském táboře," zavtipkoval Dudley.
"Opatrně s takovými slovy, za to by tě mohli označit za vlastizrádce…" řekla Anabela.
Dudleymu, který se hned díval na titulní stránku, stuhnul úsměv na rtech: "Nejsi moc daleko od pravdy."
"Co tam píšou?" zvolala Ginny a hned mu vytrhla noviny z ruky, "to ne!"
"Ginny, neděs mě!" řekl nervózně Harry.
"Tady píšou, že smrtijedi zaútočili na ministerstvo, ale že ministr s armádou bystrozorů útok úspěšně zdolal, několik z nich pochytal a všichni dojednoho pod veritaserem přiznali, že prý jim teď velí Harry Potter, nejvyšší čaroděj, který porazil i pána Zla…" četla Ginny, "za pomocí smrtijedů se Harrymu pokusilo uprchnout z Azkabanské pevnosti a postavit se znovu do jejich čela a znovu se pokusit o převrat na ministerstvu. I samotný Lucius Malfoy potvrdil, že v útoku nepoznal jediného bývalého smrtijeda, který byl kdysi na straně Voldemorta, a že se tedy pravděpodobně jedná o novou generaci vyznavačů "Lorda Pottera". Vzhledem k jeho pozitivní spolupráci a zásluhám na pomoci při záchraně kouzelníků mu byl prominut trest odsouzení v Azkabanu za jeho minulost. Trest zrušil nynější ministr kouzel Kornelius Popletal jako první úkon v nové funkci, kterou mu jednomyslným hlasováním přidělil starostolec, a to - vrchní vykonavatel soudní moci. Tuto funkci mu starostolec udělil dle kouzelnického zákona 52/2001 Sb., odst.1, který říká, že pokud je kouzelnický svět v náhlém ohrožení a je nutné okamžitě zasahovat a rozhodovat, tak, aby nedocházelo k prodlení, což by mohlo přinést víc škody než užitku, ministr kouzel má dočasně po dobu tohoto ohrožění pravomoc postupovat i bez hlasování starostolce, a to i v případě rozsudků smrti u jasných případů zrady.
Jako druhé rozhodnutí ve své funkci vydal prohlášení o hledaném Harry Potterovi a vydal rozkaz persekuovat celou jeho rodinu, která s ním spolupracuje a pravděpodobně se podílela na jeho útěku z Azkabanu. Jeden z bystrozorů, který byl omráčen dne, kdy Harry Potter uprchl, si totiž vybavuje podobu ženy, která ho omráčila. Jednalo se o Hermionu Grangerovou, manželku jeho švagra Ronalda Weasleyho. Na základě těchto svědectví, je jasné, že do jeho útěku byla zapojená celá jeho rodina. Ministr kouzel to komentoval takto: "Na základě zkušeností z historie i na základě těchto okolností je třeba být obezřetný a utnout tyto touhy po moci hned v zárodku, než přinesou zkázu nám všem. Nesmíme dopustit, aby lidé žili opět ve strachu, abychom měli obavy o naše děti, o naši budoucnost, o naše bezpečí. A pokud se i původně ušlechtilý kouzelník vydá na špatnou cestu, pak se nelze ohlížet na jeho zásluhy v minulosti, ale na jeho zlé úmysly do budoucna. Jsem připraven chránit celou naši kouzelnickou společnost v celé zemi a zodpovědně vykonávat funkci, kterou mi starostolec udělil, dokud nezažehnáme ohrožení. Přísahám, že budu jednat spravedlivě a v zájmu všech a nedovolím, aby zlo opět ovládlo naši zemi. To co udělal Harry Potter mě velmi zklamalo, stejně jako vás všechny. Svým útěkem z vězení jen potvrdil svou vinu a nyní už nesmíme být milosrdn, ale jednat skutečně tvrdě. Harry Potter je proto odsouzen k Políbení mozkomorem a je na něj vypsaná odměna sto tisíc galeonů. Hermiona Grangerová, která byla prokazatelně nápomocná jeho útěku, se odsuzuje k deseti letům v azkabanské pevnosti. Ostatní blízcí členové rodiny jsou odsouzeni k domácímu vězení v Yorkshildském ústavu, které je pod přímou správou ministerstva, kde budou přísně střeženi do doby, než bude Harry Potter nalezen a bude vykonán rozsudek."
Ginny dočetla, pokusila se polknout, ale měla úplně vyschnuto v krku. Podívala se na Harryho, který byl bílý jako stěna. Pohled byl krátký. Okamžitě omdlela.
Harry přiskočil, vzal ji do náruče a položil si ji na klín.
"Rychle, vodu," řekl a očima hledal někoho ochotného, jelikož všichni byli ztuhlí z toho šoku. Anabela hned vyskočila a donesla sklenici vody a trochu Ginny pokropila, aby se vzpamatovala. Hermiona seděla s vytřeštěnýma očima. Právě slyšela, že byla odsouzena na deset let v Azkabanu.
"Tohle není pravda, že ne?" řekl Ron.
"Obávám se, že ano," řekla Hermiona, která nepřítomným pohledem zírala před sebe.
"Co teď uděláme?" zeptal se Dudley.
"Měli bychom něco vymyslet," řekla Anabela, "nejspíš naplánovat hodně rychlý útěk."
"Tady se děje něco hodně zvláštního," řekl najednou Snape, "jak mohli chycení smrtijedi přiznat pod veritaserem, že za vším stojí Harry Potter?" přemýšlel nahlas, "Harry přece žádnou armadu smrtijedů nebuduje."
"Máš pravdu," řekla Lily, "jsou tu tři možnosti. Buď si smrtijedi myslí, že slouží Harrymu Potterovi, nebo žádné veritaserum nevypili a záměrně lhali kvůli Voldemortovi, a nebo si to ministr celé vymyslel, aby získal moc."
"Ale proč by se zaměřoval zrovna na Harryho Pottera? Pokud by se chtěl stát vrchním vykonavatelem soudní moci, nebylo třeba Harryho obviňovat," řekl Ron, "vždyť skuteční smrtijedi mohou představovat už tak dost vysoké riziko, mohl nějak použít to…"
"Právě že to použil," řekla Hermiona, "ale svým způsobem. Lidé se dnes již Voldemorta nebojí, nepovažují ho za hrozbu. Dvacet let o něm nikdo neslyšel a nemyslí si, že by se ještě mohl vrátit. To už víc dává smysl, že nyní slouží Harrymu. Spíš mi nesedí jiná věc. Proč je do toho zapletený Lucius? Podle toho, co nám řekl Snape a Lily, byli drženi právě v jeho domě. Proč by to všechno dělal? Proč by si vymýšlel, že nikoho z armády smrtijedů nezná? Protože pokud to byli smrtijedi, je jasné, že je poslal právě on. Je přeci inteligentní, a ví moc dobře, že pán zla už není hrozba, a že je mrtev. Proč by sjednocoval smrtijedy u sebe doma, a proč by je pak poslal na ministerstvo?"
"Hermiono, ty jsi geniální!" zvolal Harry, "už mi to začíná dávat smysl. Lucius poslal smrtijedy na ministerstvo, aby vyvolal paniku a strach z ohrožení, pak to spolu s ministrem hodili na mě, aby se mě zbavili a zároveň, aby ministr získal touženou pravomoc."
"To by ale znamenalo, že se Voldemort nevrátil," pronesla Ginny zamyšleně a podívala se na Snapea.
"Je možné, že by mi do hlavy záměrně vložili myšlenku o tom, že jsem Voldemorta viděl?" zamyslel se Snape.
"Ale znamená to i to, že pokud Voldemort žije, tak už ministerstvo ovládl. Záměrně to hodili na Harryho, jelikož on je největší jeho hrozba. To on ohrozil jeho moc a zabil ho," řekla Anabela, "lidé jsou teď šikovně zmanipulovaní ministrem a ani si neuvědomí, jak jsou oklamaní."
"Musíme okamžitě svolat fénixův řád a začít řešit, co a jak, a hlavně rychle utéct," řekla rázně Hermiona, když v tom se ozval domovní zvonek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co si myslíš o ministru Korneliovi Popletalovi mladšímu?

-->Je skvělej! 3.2% (1)
-->Je to zmetek... 6.5% (2)
-->Nesnáším ho... 12.9% (4)
-->Je ještě horší než jeho otec... 9.7% (3)
-->souhlasím s možností 2,3 i 4 67.7% (21)

Komentáře

1 Pumprloška Rajčatová Pumprloška Rajčatová | 13. února 2018 v 9:44 | Reagovat

Páni, další kapitola a ještě taková delší! O_O Jsi úžasná! :-D Myslím, že tuším, jak to je s tím Voldemortem, ale nebudu prozrazovat. :-D Ten ministr je teda pořádně vykutálenej... Všichni jsou teda v hodně velkým maléru, ale věřím, že polibek od Mozkomora nikdo z Harryho party nedostane. :-) A mimochodem, Lily a Severus spolu určitě něco mají! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama